Skóra mieszana

Skóra mieszana

Cera mieszana to problematyczny rodzaj skóry, który występuje najczęściej u pań, które są po okresie dojrzewania. Cera łączy w sobie przede wszystkim wady cery suchej i cery tłustej. Strefa obejmująca całe czoło, nos oraz brodę i linię szczęki to skóra trądzikowa – czyli mająca problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum.

Właściwe kosmetyki.

W tych miejscach skóra zachowuje się tak, jak u nastolatka – tworzą się zaskórniki i występuje problem z nadmiernym rogowaceniem skóry. Te miejsca należy oczyszczać za pomocą preparatów do skóry trądzikowej. Na policzkach skóra jest sucha i łuszczy się. Ma skłonność do czerwienienia się,a używanie nieprawidłowych kosmetyków prowadzi do podrażnień. W tym rejonie nie wolno używać preparatów, które będą służyły części twarzy opanowanej przez skórę tłustą, gdyż będą za bardzo wysuszały cerę. Preparaty należy zatem nakładać punktowo, a następnie posmarować policzki warstwą kremu o działaniu natłuszczającym. Nie używamy go na strefę tłustą, gdyż będzie prawdopodobnie zatykał pory.

TAGI: Cera sucha, cera tłusta, skóra trądzikowa, podrażnienia, nadmierne wydzielanie sebum.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: