Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa to rodzaj cery, który powoduje dolegliwości dlatego, że ma bardzo małą warstwę lipidową. Skóra wrażliwa to w większości przypadków skóra sucha, która jest podatna na różnego rodzaju podrażnienia. Skóra wrażliwa nie powinna być myta zwykłą wodą z mydłem. W takim przypadku natychmiast dochodzi do podrażnienia skóry i do powstania uczucia ściągania.

Ochrona skóry.

Skóra ma skłonności do czerwienienia, a także łuszczy się pod wpływem silniejszych kosmetyków. Skóra wrażliwa wymaga stosowania odpowiednich preparatów, które mają działanie nawilżające oraz natłuszczające. Jeśli problem dotyka całego ciała, po kąpieli należy użyć balsamu lub zastosować masło do ciała. Skóra sucha często obciera się przy kontakcie z wełną – dlatego nie należy nosić ubrań z tej tkaniny. Z uwagi na cienką warstwę lipidową, nie wolno stosować agresywnych kosmetyków, które zawierają parabeny. O wiele lepiej sprawdzą się naturalne środki, takie jak natłuszczający i nawilżający olejek arganowy, jojoba oraz olej kokosowy.

TAGI: Skóra wrażliwa, warstwa lipidowa, preparaty nawilżające, natłuszczające, wełna.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: