Ochrona skóry zimą

Ochrona skóry zimą

W okresie zimy sucha skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia. Dzieje się tak, ponieważ w domach i biurach mamy cały czas kontakt z suchym, nieprzyjemnym powietrzem, a na dworze wieje wiatr i jest zimno. Aby zapobiegać podrażnieniom skóry w zimie, konieczne jest używanie dobrego kremu o bogatej konsystencji. Ma on na celu natłuszczanie skóry i redukowanie wyparowywania z niej brakującej wilgoci.

Osłaniamy skórę przed mrozem.

Bardzo ważne jest zakrywanie skóry przed podmuchami wiatru. Przyda się z pewnością gruby szalik oraz nauszniki lub czapka. Wbrew temu, czego obawia się większość osób, w zimie można bez problemu używać kremów nawilżających. Ich skład jest tak dobrany, że zawarta w nich woda wyparowuje w kilka sekund po nałożeniu kremu na skórę. Z tego powodu nie istnieje ryzyko pogłębienia podrażnień. Po powrocie do domu należy dokonać zmycia warstwy tłustego kremu, aby nie zatykał porów. Warto wtedy posmarować się kremem nawilżającym, bądź o działaniu regenerującym na komórki. Nie zapominajmy także o zabezpieczeniu ust.

TAGI: Sucha skóra, zima, dobry krem o bogatej konsystencji, natłuszczanie skóry, zabezpieczenie ust.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: