Przebarwienia na skórze

Przebarwienia na skórze

Przebarwienia na skórze bardzo rzadko stanowią poważny problem medyczny, jednak nie lubimy ich z powodu szpecącego wyglądu. Zmiany barwnikowe pojawiają w wielu sytuacjach, zarówno nagle, jak i przez dłuższy okres czasu. Przebarwienia mogą polegać zarówno na zmianach ciemniejszych niż reszta skóry, jak i jaśniejszych.

Odkładanie się melaniny.

W przypadku zmian o ciemnym kolorze, problem leży w nieprawidłowym odkładaniu się melaniny. Nie rozkłada się równomiernie i tworzy okrągłe skupiska. U niektórych osób takie zmiany pojawiają się przy narodzinach i mogą mieć różną wielkość i pojawiać się albo samodzielnie, albo w skupiskach. Zmiany barwnikowe mogą mieć także różny charakter. Zmiany łagodne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia – bardzo rzadko przeradzają się w groźnego czerniaka. Zmiany atypowe są groźniejsze, gdyż będą większe i o nieregularnym kształcie. Mogą z czasem przerodzić się w niebezpieczne zmiany, dlatego ich pojawienie należy konsultować z lekarzem. Leczenie zmian polega na stosowaniu kremów rozjaśniających, bądź na przeprowadzaniu zabiegów chirurgicznych.

TAGI: Przebarwienia na skórze, problem medyczny, czerniak, konsultacje lekarskie, zabieg chirurgiczny.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: