Problemy skóry ust

Problemy skóry ust

Skóra ust jest niezwykle delikatna – u naszych przodków ten rejon był schowany w jamie ustnej. Usta są narażone na różne podrażnienia, jednak z niewiadomych przyczyn częściej chorują na nie panie niż panowie. Zapalenie skóry wokół ust wygląda jak zwykłe zaczerwienienie, czasem przeradzające się w kolor brunatny.

Przyczyny zapalenia skóry.

Skóra bardzo piecze, a czasem trudności sprawiają takie czynności jak jedzenie czy picie. Co jest przyczyną zapalenia skóry ust? Z uwagi na bardzo delikatną strukturę tej tkanki, podrażniać może niemal wszystko – od niektórych pokarmów, do czynników fizycznych i niskiej temperatury. Innym problemem związanym z ustami są zajady. Pojawiają się w kącikach ust, dlatego bolesne staje się nawet ich otwieranie. Zmiany nasilają się wtedy, gdy organizm jest osłabiony. Usta są narażone także na pękanie i nadmierną suchość, zwłaszcza wtedy, gdy przebywamy w niskich temperaturach i pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach. W takim przypadku należy ciągle pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i natłuszczaniu ust.

TAGI: Skóra ust, jama ustna, zaczerwienienia, jedzenie, picie, zapalenia skóry, pękanie skóry, nadmierna suchość.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: