Ochrona skóry przed słońcem

Ochrona skóry przed słońcem

Skóra osób o jasnej karnacji nie jest do końca przystosowana do przebywania na słońcu. Dłuższe przebywanie prowadzi do powstania zaczerwienienia, skóra się łuszczy i piecze. Bez prawidłowej ochrony może dojść także do rozwoju czerniaka – niebezpiecznego nowotworu. Aby skutecznie chronić się przed rozwojem chorób oraz przed wczesnym starzeniem się skóry, należy używać prawidłowo dobranego filtru.

 

Kremy z filtrem.

Filtr to substancja, która nie przepuszcza niebezpiecznego promieniowania, jednak ochrona działa tylko wtedy, gdy jest stosowana przez cały czas przebywania na słońcu. Filtr musi być zastosowany na oczyszczoną skórę – podkład nałożony na filtr zwykle prowadzi do jego zmycia. Przed słońcem należy chronić także brodawki oraz blizny – gdyż pod wpływem słońca mogą zmienić się w nowotwór skóry. Pamiętajmy, że opalanie nie powinno odbywać się w porze największego nasłonecznienia – czyli około godziny dwunastej. Równie piękną opaleniznę można złapać w cieniu, a także wieczorem. Nie wolno się opalać także po niektórych lekach.

TAGI: Jasna karnacja, zaczerwienienia, niebezpieczeństwo nowotworu, kremy z filtrem, lekarstwa a opalanie.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: