Zdrowa skóra dieta

Zdrowa skóra dieta

Każda kobieta marzy o tym, żeby mieć piękną skórę, mocne włosy i paznokcie. Okazuje się, że zastosowanie odpowiedniej diety może przedłużyć młodość – przynajmniej, jeśli chodzi o wygląd. Na stan skóry w dużym stopniu wpływają kwasy tłuszczowe, które spożywamy. Najlepszym wyborem są oleje roślinne, które obfitują w kwasy omega 3 i omega 6.

Okres dojrzewania, a odpowiednia dieta.

Nawilżają one skórę od środka, powodują, że jest elastyczniejsza i mniej skłonna do podrażnień. Dieta na skórę jest wyjątkowa ważna w okresie dojrzewania. Należy unikać jedzenia przetworzonego – czyli potraw fast-food, chipsów i ograniczyć słodycze. Wtedy skłonność do wyprysków szybko minie. Niezwykle ważnym dla skóry elementem diety jest krzem. Zwykle jemy go niewiele, gdyż znajduję się w ziołach takich jak skrzyp oraz pokrzywa. Można suplementować go w postaci herbatek ziołowych albo w tabletkach . Skrzyp nie zaczyna działać od razu, tylko po kilku tygodniach przyjmowania. Ważny jest także kwas hialuronowy, który decyduje o nawilżeniu skóry – znajdziemy go w galarecie oraz salcesonie.

TAGI: Dieta, kwasy tłuszczowe omega 3, omega 6,potrawy fast-food,herbatki ziołowe, kwas hialuronowy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: