Problemy skóry głowy

Problemy skóry głowy

Skóra na głowie ma więcej gruczołów łojowych niż na pozostałych częściach ciała, dlatego w tym rejonie dochodzi do wielu nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu. Skóra owłosiona może cierpieć na przykład na łojotok – który wiąże się z zaczerwienieniem skóry głowy, pojawieniem się bolesnych, sączących ran, które prowokują do drapania.

Zakażenia grzybiczne.

W rejonie skóry owłosionej może dojść także do zakażenia jednym z wielu rodzajów grzybic – w takim przypadku konieczne jest leczenie za pomocą leków na receptę. Łupież to także jedna z form grzybicy, która nie ma poważnych konsekwencji, jednak stanowi poważny problem estetyczny. Na głowie mogą pojawić się jeszcze inne problemy. Poważną dolegliwością jest atopowe zapalenie skóry, które daje podobne objawy, co grzybica i można je łatwo pomylić i leczyć nieprawidłowo. Prawidłowa diagnoza jest trudna także w przypadku wystąpienia łuszczycy, która może przypominać kilka poprzednio wymienionych dolegliwości. Wszawica to choroba, która ostatnio pojawia się coraz częściej u dzieci w przedszkolach.

TAGI: Skóra głowy, owłosiona skóra, sączące rany, leczenie, łupież, problem estetyczny, grzybica, prawidłowa diagnoza.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: