Problemy skóry dłoni

Problemy skóry dłoni

Skóra dłoni jest cienka i delikatna, nie ma też dużej podściółki tłuszczowej, tak jak skóra na całym ciele. Z tego powodu jest narażona na pękanie, czerwienienie i łuszczenie. Problem pojawia się szczególnie u osób, które mają długi kontakt z wodą połączoną z detergentami. Taka woda szybko pozbawi skórę nawet tej minimalnej ochrony, co spowoduje pogorszenie stanu skóry dłoni.

Kremy i maści gojące.

Tego typu dolegliwości leczy się za pomocą maści gojących. Warto przy każdym kontakcie z wodą zakładać rękawiczki i używać dobrego kremu, który będzie miał tłustą konsystencję. Skóra dłoni ulega podrażnieniu także w wyniku kontaktu z mrozem. Będzie wtedy rogowaciała, a następnie pojawi się bolesne pękanie. Dokuczliwe są także brodawki, szczególnie często pojawiające się u dzieci. Można je usunąć za pomocą takich zabiegów jak usuwanie chirurgiczne bądź wymrażanie. Inną chorobą, która uwidacznia się na skórze dłoni, jest świerzb. Jego pojawienie się sygnalizują drobne, czerwone rowki pomiędzy palcami, które bardzo swędzą.

TAGI: Skóra dłoni, pęknięcia, zaczerwienienie, łuszczenie, kontakt z mrozem, rogowacenie ciała, zabiegi chirurgiczne.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: