Jakie rękawiczki dla ochrony skóry

Jakie rękawiczki dla ochrony skóry

Skóra dłoni jest bardzo cienka, słabo nawilżona i posiada niewielką warstwę lipidową. Wszystkie te cechy sprawiają, że konieczna jest ochrona skóry dłoni za pomocą rękawiczek, zwłaszcza wtedy, gdy myjemy naczynia lub sprzątamy w domu za pomocą chemii gospodarczej. Większość rękawiczek ochronnych, które są dostępne na polskim rynku, zawiera lateks.

Dobrze dobrany rozmiar.

Rękawiczki lateksowe są dość trwałe, ale niektóre osoby są uczulone na tę substancję. Niektóre firmy produkują swoje rękawiczki bez użycia tej substancji, dlatego są one mniej śliskie i wygodniejsze, a przy tym maleje ryzyko powstawania alergii. Aby rękawiczki w pełni spełniały swoją funkcję, konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru rękawic. Ponieważ są one bardzo tanim środkiem zabezpieczającym, można po prostu dobrać ich rozmiar poprzez pomiar. Po zdjęciu rękawiczek należy zabezpieczyć skórę za pomocą odpowiednich środków, które mają działanie natłuszczające. Nie wskazane jest zbyt długie używanie jednej pary rękawiczek, gdyż ręce w nich się pocą.

TAGI: Skóra dłoni, warstwa lipidowa, rękawiczki lateksowe, ryzyko alergii, chemia gospodarcza, dobrze dobrany rozmiar.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: