opryszczka

Opryszczka jest często ignorowanym problemem, jednak jej przyczyna jest poważna – choroba ma podłoże wirusowe. Objawy opryszczki są nieprzyjemne – prowadzi do powstania zmian w śluzówce ust oraz otaczających ich skóry. Opryszczka może zniknąć po ekspozycji na słońce. Charakterystyczna jest silna zaraźliwość tych zmian, najsilniejsza będzie wtedy, gdy pojawiają się dopiero pierwsze nadżerki.

Osłabiony organizm, a opryszczka.

Okazuje się, że wielu z nas jest nosicielem wirusa opryszczki, jednak swoje działanie objawia on dopiero wtedy, gdy organizm jest osłabiony. Opryszczka u kobiet pojawia się często podczas miesiączki. Opryszczka na wargach to najlżejsza postać choroby. Może pojawić się także na organach płciowych. Najgroźniejszą postacią tej choroby jest opryszczkowe zapalenie opon mózgowych. Formy skórne opryszki są leczone za pomocą leków przeciwwirusowych w postaci maści. Gdy opryszczka pojawia się w innym miejscu, podaje się leki doustne oraz należy zacząć pracę, nad poprawą odporności. W przeciwnym razie choroba będzie trudna do wyleczenia.

TAGI: Opryszczka, podłoże wirusowe,  nadżerka, organy płciowe,opryszczkowe zapalenie opon mózgowych, leki doustne.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: