Ochrona skóry przed zimą

Ochrona skóry przed zimą

Zima jest okresem szczególnie nie lubianym przez osoby, które mają suchą skórę. Zimny wiatr powoduje uczucie przeszywającego bólu, zwłaszcza wtedy, gdy skóra była niedawno umyta. Ochrona przed zimą wiąże się głównie ze stosowaniem odpowiednich środków, które pomagają odbudowywać płaszcz lipidowy.

Kremy i balsamy.

Będą to w dużej mierze tłuste kremy do stosowania na twarz oraz balsamy na całe ciało. Kremy na zimę dla osób wrażliwych mają bogatą konsystencję, która pozwoli na ochronę ciała przed mrozem. W niektórych przypadkach mogą zatykać pory skóry, dlatego warto korzystać z oferty dobrych i sprawdzonych preparatów, a także zmywać krem po przyjściu do pomieszczenia. Zwykle nie nadają się one jako podkład pod makijaż i powodują błyszczenie się skóry. To niewielka cena, za uczucie komfortu nawet podczas ostrych mrozów. Ochrona skóry przed zimą polega także na stosowaniu kremów z filtrem – zwłaszcza, jeśli pogoda jest bardzo słoneczna. Krem ochroni w takim przypadku przed oparzeniami słonecznymi i zaczerwienieniem.

TAGI: Zimny wiatr, sucha cera, płaszcz lipidowy, tłuste kremy, kremy z filtrem, balsamy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: