Łuszczyca – objawy

Łuszczyca – objawy

Osoba, która cierpi na łuszczycę, często cierpi nie z powodu bólu, który powoduje ta choroba, lecz z przyczyn estetycznych. Zmiany łuszczycowe wyglądają bardzo niekorzystnie, gdyż przypominają groźną chorobę zakaźną. Oczywiście, łuszczycą nie da się zakazić poprzez dotyk, jednak większość społeczeństwa o tym nie wie. W przypadku łuszczycy zmiany są czerwone i przypominają nieco nieprawidłowo zagojone blizny – są nabrzmiałe lub pogrubiałe.

Zmiany łuszczycowe.

Czasem choroba powoduje ból albo swędzenie, jednak więcej osób odczuwa po prostu delikatny dyskomfort. Zmiany pojawiają się w postaci dużych, odcinających się od otoczenia placków zmienionej skóry. Na tym obszarze skóra łuszczy się znacznie gwałtowniej, niż to jest na pozostałej części ciała. Zmiany łuszczycowe polegają przede wszystkim na zmianach w procesie złuszczania naskórka. Przebiega on znacznie szybciej, niż u zdrowych osób, dlatego pojawiają się niekorzystnie wyglądające zmiany. Zmiany mogą także zaatakować stawy i spowodować ich zapalenie łuszczycowe.

TAGI: Łuszczyca, częste bóle, zmiany łuszczycowe, dyskomfort,placki zmienionej skóry, zaatakowane stawy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: