Skuteczna regeneracja skóry twarzy i przyspieszenie procesu odnowy uszkodzonego naskórka

Panthermedia
Panthermedia

Skóra to jeden z najważniejszych ludzkich organów warunkujących utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. To ona chroni nasze ciało przed czynnikami zewnętrznymi, umożliwia pracę wszystkich gruczołów, a także termoregulację i odbiór bodźców pochodzących z zewnątrz. Przyjmuje się, że skóra na naszej powierzchni ciała zajmuje nawet dwa metry kwadratowe i waży 4 kilogramy, co czyni ją największym narządem ludzkiego organizmu. Dlatego, aby działał on prawidłowo, skóra powinna być w nienagannym stanie.

Budowa skóry

Aby łatwiej zrozumieć procesy regeneracyjne, którym podlega nasza skóra, warto poznać jej budowę, w której każda warstwa odpowiada za inne, skomplikowane procesy.

Generalnie skóra człowieka składa się z dwóch warstw:

  • skóry właściwej,
  • naskórka.

Przy czym naskórek, czyli wierzchnia warstwa zbudowana jest z kilku kolejnych, z czego najważniejsze są dwie tj. warstwa rozrodcza i kolczysta. W warstwie rozrodczej dochodzi do podziału komórek i powstawania nowych, będących podstawą zdrowej skóry, w kolczystej zaś budowana jest keratynina, która odpowiedzialna jest m.in. za proces powstrzymania parowania wody z powierzchni skóry.

Komórki odnawiają się przez cały proces naszego życia, gdyż naskórek prze cały ten czas narażony jest na ciągłe ścieranie, łuszczenie i rogowacenie. Aby samodzielnie walczyć z niektórymi niepożądanymi procesami skóra ulega samoistnemu złuszczeniu i szacuje się, że w ciągu całego życia człowiek wymienia aż 18 kilogramów skóry!

Jak skutecznie zregenerować skórę?

Naskórek może ulegać uszkodzeniom w wielu przypadkach. Wpływają na to m.in.:

  • niekorzystnie działające czynniki zewnętrzne takie jak: promieniowanie słoneczne i poparzenia naskórka, wiatr, bardzo niskie temperatury,
  • źle dobrane kosmetyki i zabiegi dermatologiczne,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • naturalny proces starzenia się skóry.W przypadku regeneracji naskórka podstawowym zadaniem tego typu kosmetyków jest najpierw ukojenie naskórka, jeśli sprawia on dyskomfort np. w postaci pieczenia lub swędzenia. W tym celu należy wybierać kosmetyki regenerujące, które zawierają składniki mocno nawilżające oraz kojące skórę np. takie jak pantenol lub aloes.

Skutecznym działaniem stymulującym regenerację naskórka wykazują się także składniki mineralne takie jak żelazo, miedź i cynk. Przykładem kosmetyku zawierającego dużo składników pozwalających skórze na kompleksową odbudowę jest Cicaplast Baume B5, balsam regenerujący i kojący skórę La Roche-Posay.

Nie bójmy się także zawartości gliceryny w większości kosmetyków. Znajduje ona szerokie zastosowanie w kosmetyce i bardzo dobrze radzi sobie z nawodnieniem skóry, jej regeneracją dzięki właściwościom „otulającym” naskórek, a także składnikom natłuszczającym. Kosmetyki z gliceryną doskonale sprawdzą się, jako preparaty do stosowania na popękane dłonie, stopy i łokcie. Gliceryna sprawia, że nasza skóra niemal natychmiast po jej zastosowaniu zyskuje, zdrowy młodzieńczy blask i nabiera świeżości.

Jeśli mamy taką możliwość to wybierajmy kosmetyki, które przeznaczone są również dla dzieci i niemowląt. Dzięki temu zyskamy pewność, że są one jak najbardziej naturalne a także restrykcyjnie przebadane pod kątem dermatologicznym.

Wskazane jest także nawodnienie skóry, która zawierając jej odpowiednią ilość zdecydowanie lepiej sama broni się przed szkodliwymi czynnikami, a także dłużej zachowuje promienny i zdrowy wygląd.

Ważna jest również zmiana diety, która powinna zawierać jak najwięcej białka oraz produktów pełnowartościowych np. takich jak ciemne pieczywo, makaron, brązowy ryż i jak najmniej przetworzonych. Wskazane jest również regularne spożywanie świeżych warzyw i owoców.

Więcej kosmetyków o najwyższej jakości, działających regeneracyjnie i poddanych specjalistycznym badaniom dermatologicznym można odnaleźć na stronie: http://www.laroche-posay.pl/Mi%C4%99dzynarodowa/uroda/strona-g%C5%82%C3%B3wna-h.aspx

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: