Kiedy potrzebna jest pomoc dermatologa?

Kiedy potrzebna jest pomoc dermatologa?

Salony odnowy, SPA, gabinety kosmetyczne, zabiegi i doskonałej jakości kosmetyki, to dobrodziejstwo XXI wieku. Coraz częściej usługi miłej pani w gabinecie z nastrojową muzyką, stają się lekarstwem na wszelkie problemy ze skórą. Czy jednak słusznie?
Teoretycznie oferta gabinetów kosmetycznych kierowana jest do wielu osób, zarówno młodzieży walczącej z trądzikiem, jak i tych nieco starszych, które próbują zahamować naturalne oznaki starzenia. Wybór mniej lub bardziej zaawansowanych zabiegów, jest szeroki i każdy może pośród nich, odnaleźć coś dla siebie. W zdecydowanej większości przypadków, usługi salonów kosmetycznych pozwalają uzyskać doskonałe rezultaty, należy jednak pamiętać, że kosmetyczka to nie lekarz. Przy poważniejszych zmianach skórnych (np. łojotok, stany zapalne mieszków włosowych, przebarwienia), wskazana jest wizyta u dermatologa.
Lekarz dermatolog to specjalista, do którego nie potrzebne jest skierowanie. Zwykle wymagane jest wcześniejsze umówienie wizyty, chociażby poprzez telefoniczne zarezerwowanie terminu. Konsultacje z dermatologiem wskazane są wówczas, gdy niepokoją nas jakiekolwiek zmiany skóry, włosów czy też paznokci. Lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem, a także ewentualnych badań dermatologicznych, postawi diagnozę i zaleci właściwą terapię. Problemy skórne mogą mieć różne źródła, zarówno wynikające z alergii, stanów zapalnych, uwarunkowań genetycznych, a nawet zmian nowotworowych. Tylko i wyłącznie konsultacja z lekarzem, pozwala na ich dokładnie sprecyzowanie.
Z pomocy dermatologa powinny skorzystać wszystkie osoby, które chcą usunąć brzydkie blizny (np. pooperacyjne, rozstępy, potrądzikowe), walczą z łuszczycą, nawracającymi grzybicami, a także przebarwieniami nieznanego pochodzenia.
W przypadku dolegliwości skórnych, niezwykle ważne jest ustalenie przyczyn problemów. Coraz częściej okazuje się, że nawet niegroźnie wyglądające znamiona, pieprzyki czy inne zmiany skórne, to pierwsze symptomy poważnych schorzeń. Nie warto więc zwlekać z wizytą u specjalisty, a kosmetyczkę zawsze można odwiedzić w ramach chwili relaksu.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: