Zdrowa skóra głowy

Zdrowa skóra głowy

Skóra głowy wykazuje zupełnie inne właściwości niż skóra innych okolic ciała, dlatego wymaga zupełnie odmiennej pielęgnacji. Reaguje na różne czynniki, powodując niepokojące objawy – takie jak łuszczenie się oraz swędzenie. Często powód takiej sytuacji może być prozaiczny. W wielu przypadkach chory po prostu zmienił szampon na inny i dlatego cierpi na podrażnioną skórę. Jeśli objawy nie ustępują po kilku dniach, może być konieczne odwiedzenie dermatologa.

Złuszczenie komórek naskórka.

Skóra głowy miewa problemy ze złuszczaniem komórek naskórka. Czasem odrywają się w postaci płatków – co nazywamy łupieżem. Łupież dzieli się na suchy oraz mokry – ta druga forma jest związana z łojotokiem i będzie niebezpieczniejsza. Zdrowa skóra głowy musi być myta tak często, by nie włosy nie były przetłuszczone – jest to sprawa indywidualna i zależy od wydzielania łoju. Włosy nie powinny być mocno szczotkowane – gdyż zadrapania doprowadzą do infekcji skóry głowy. Wiele chorób skóry głowy przenosi się przez dotyk oraz przez ubrania.

TAGI: Skóra głowy, łuszczenie się i swędzenie, dermatolog, przetłuszczone włosy,infekcja skóry, choroba głowy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: