Ochrona skóry przed UV

Ochrona skóry przed UV

W przypadku osób, które przebywają długo na słońcu, z racji opalania się bądź charakteru pracy, konieczna jest jej ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ochrona skóry przed promieniowaniem UV musi polegać na unikaniu promieni słonecznych w godzinach największego nasłonecznienia – kiedy to nie pomaga nawet najsilniejszy krem z filtrem.

Używaj kremy z filtrem.

W taką pogodę nie powinny wychodzić na dwór osoby szczególnie wrażliwe – małe dzieci, osoby starsze oraz ludzie z jasną karnacją skóry. Przebywanie na słońcu musi wiązać się z użyciem kremu z dużym filtrem – najczęściej wybieranym jest filtr pięćdziesiąt, który pozwala na długie przebywanie na słońcu nawet bladym osobom. Krem z filtrem dobiera się na podstawie tego, jak długie przebywanie na słońcu prowadzi do rumienia. Ochrona przed słońcem musi być zapewniona także w zimie – kiedy słońce odbija się od śniegu, oraz podczas kąpieli. Woda w formie kropelek na skórze bardzo skutecznie koncentruje światło słoneczne w taki sam sposób, jak soczewka skupiająca.

TAGI: Opalanie się, szkodliwe promieniowanie UV, kremy z filtrem, filtr pięćdziesiąt, największe nasłonecznienie.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: