Jak chronić skórę chlorem

Jak chronić skórę chlorem

Chlor to niebezpieczna substancja chemiczna, która towarzyszy nam jako środek, którym wyjaławia się wodę. Największe ryzyko podrażnienia chlorem jest na basenie, gdyż stężenie tego gazu jest tak duże, że czuć wręcz jego zapach. Chlor niszczy warstwę ochronną skóry, z tego powodu osoby, które często pływają, mogą mieć problemy z podrażnieniami.

Ochrona skóry w basenie i po nim.

W jaki sposób chronić się przed chlorem? Po pierwsze, na basen potrzebne są odpowiednie okulary do pływania oraz czepek. Ochronią one najważniejsze części ciała przed wpływem chloru. Po drugie, przed wyjściem na dwór po basenie, konieczne jest spłukanie chloru za pomocą prysznica. Dzięki temu przestanie on niszczyć skórę. Następnie stosujemy środek, który będzie miał działanie natłuszczające i nawilżające – wspomagający odbudowę skóry. Dobrym wyborem są na przykład balsamy o działaniu nawilżającym oraz natłuszczającym. Balsamy dobrych firm mają konsystencję, która jest szybko wchłaniania przez skórę i szybko daje uczucie komfortu oraz łagodzi podrażnienia.

TAGI: Chlor, sytuacja chemiczna, podrażnienia skóry, okulary pływackie, czepek, prysznic, balsam.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: