Jakie właściwości powinna posiadać idealna pomadka?

Jakie właściwości powinna posiadać idealna pomadka?

Szminka nadaje twarzy wyrazu i świeżości, odpowiednio dobrana może odjąć nam lat i powiększyć optycznie usta. Czerwona pomadka stanowi kwintesencję kobiecości. Mężczyźni potrafią docenić makijaż ust, który zwraca uwagę na tę strefę erogenną. Jakie właściwości powinna posiadać idealna  pomadka?

Idealna szminka to trwała szminka

Dobra pomadka powinna wiernie trwać na ustach, pomimo iż sporo rozmawiasz ze współpracownikami i klientami. Rzeczą niedopuszczalną jest jej nierównomierne zjadanie. Chyba żadna z nas nie lubi, gdy po godzinnej rozmowie z klientami, na naszych ustach pozostaje tylko kontur. Wygląda to tak, jakbyśmy zaczęły wykonywać makijaż ust, ale go nie skończyły. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż matowe szminki charakteryzują się wyższą trwałością. Formułę typu long lasting mogą się też pochwalić pomadki w płynie, jednak te lubią mocno wysuszać usta i wałkować się na nich po 2-3 godzinach, co wygląda szalenie nieestetycznie.

Pomadka, na której możesz polegać, bo nie migruje

Idealna pomadka to taka, na której możesz polegać w każdych okolicznościach. Sprawdzi się nie tylko podczas sesji zdjęciowej, ale też randki z ukochanym czy spotkania biznesowego. W praktyce oznacza to, iż szminka wiernie trwa na swoim miejscu i nie migruje na zęby czy pod nos. Niestety, niektóre szminki są zbyt miękkie i mają na tyle kremowe formuły, że kosmetyk wylewa się poza kontur warg, czyniąc spustoszenia.

Dobra pigmentacja pomadki i równomierne rozprowadzenie barwnika

Idealna szminka powinna być dobrze napigmentowana. Nie ma nic gorszego od szminki, którą nakłada się grubymi warstwami, by było widać jakikolwiek kolor. Kluczową rolę odgrywa też rozprowadzanie pigmentu. Niestety, nie we wszystkich szminkach barwnik rozprowadza się równomiernie. Czasem zbiera się w załamaniach i grudkuje. Najtrudniej wyprodukować dobrej jakości fioletową pomadkę. Tutaj bowiem pigment często się ciastkuje. Niektórym markom ta sztuka jednak się udała.

Idealna pomadka nie wysusza ust

Najgorsze są szminki, która zamiast nas upiększać i dodawać uroku, wysuszają usta. Nawet dobrej jakości matowa pomadka nie funduje nam Sahary. Taka szminka nie musi nawilżać warg, ale nie powinna im szkodzić.

Zapach szminki też jest ważny

Kluczową rolę odgrywa  woń pomadki. Nie chodzi wcale o to, aby była specjalnie wyszukana. Ważne, aby nowa szminka z długim terminem ważności nie śmierdziała zjełczałym tłuszczem, ponieważ wówczas pojawia się dyskomfort podczas aplikacji kosmetyku.

Wykończenie szminki dostosuj do swoich indywidualnych preferencji

Jeśli zależy ci na optycznym powiększeniu warg, wybierz szminkę o satynowym, lekko połyskującym wykończeniu. Sprawi ona, że usta będą sprawiały wrażenie pełniejszych, niż są w rzeczywistości. Natomiast jeśli cenisz sobie klasyczną elegancję i trwałość makijażu ust, wybierz matową szminkę.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: