Co szkodzi twojej skórze?

Co szkodzi twojej skórze?

Skóra stanowi największy narząd człowieka, jego powierzchnia wynosi aż 2 metry kwadratowe. Posiada ona wiele istotnych funkcji. Pozwala odbierać sygnały z zewnątrz, ciepło, chłód, ale też dotyk. Z drugiej strony stanowi naszą zewnętrzną barierę ochronną. Co szkodzi twojej skórze?

Stosowanie mydła

Mydło ma zasadowe pH, podczas gdy skóra lekko kwaśne. Kiedy używamy mydła do oczyszczania ciała i twarzy, zaburzamy naturalną barierę ochronną naszej zewnętrznej powłoki. Zasadowe pH nie jest korzystne dla rozwoju dobrych bakterii kwasu mlekowego, które preferują niski odczyn. W rezultacie stwarzamy warunki dogodne dla rozwoju mikroorganizmów potencjalnie chorobotwórczych, w tym grzybów. Do oczyszczania skóry należy stosować kosmetyki o kwaśnym pH.

Nieużywanie toniku

Po demakijażu i myciu twarzy musisz przywrócić twarzy jej naturalny, kwaśny odczyn. W tym zadaniu pomóc może ci tonik lub hydrolat. Żaden płyn micelarny czy żel do mycia twarzy nie spełni tej funkcji. Toniku, choć jego działanie wydaje się niepozorne i nie jest widoczne gołym okiem, nigdy nie należy pomijać w codziennej pielęgnacji twarzy.

Centralne ogrzewanie

Sezon grzewczy sprawia, że powietrze w domu czy biurze jest suche. W rezultacie wyciąga ono wodę z naszej skóry, wysuszając ją. Dlatego ważne jest zainstalowanie nawilżacza powietrza, może to być ceramiczna miseczka, do której wlewamy wodę i wieszamy ją na grzejniku. Ponadto zimą warto intensywnie nawilżać i natłuszczać naszą skórą, zapobiegając tym samym przeznaskórkowej utracie wody.

Brak peelingu

Należy regularnie usuwać martwy naskórek z naszej skóry. Nie tylko zamyka on ujścia gruczołów łojowych i stwarza dogodne warunki do namnażania bakterii wywołujących trądzik, ale też utrudnia przenikanie składników aktywnych z kosmetyków w głąb skóry.

Brak nawilżenia

Wiele kobiet zapomina o stosowaniu kremu do twarzy. Bardzo często wykonujemy demakijaż, gdy jesteśmy mocno zmęczone, potem bierzemy szybki prysznic i kładziemy się spać. Rano szybko nakładamy podkład, w związku z tym, że liczy się każda minuta, zapominamy o aplikacji kremu.

Niedokładny demakijaż

Nic tak nie szkodzi naszej skórze jak kosmetyki kolorowe, które zostają na niej pozostawione na całą noc. Stanowią one pożywkę dla bakterii, ponadto mogą podrażniać skórę czy oczy. Zawsze, gdy nawet jesteś bardzo zmęczona, powinnaś wykonać staranny demakijaż twarzy i oczu. To zapobiega powstawaniu zmarszczek, więc warto to robić.

Zbyt kryjący podkład

Kobiety lubią stosować mocno kryjące podkłady, które dobrze maskują niedoskonałości cery, ale też mocno obciążają skórę, doprowadzając jednocześnie do jej ściągnięcia i wysuszenia. Takie fluidy nie nadają się do codziennego stosowania. Lepiej postawić na lżejsze formuły.

Częsta zmiana kosmetyków

Twoja twarz nie jest laboratorium testowym firmy kosmetycznej. Nie powinnaś zatem ciągle zmieniać kosmetyków, ponieważ możesz w ten sposób tylko podrażnić swoją skórę. Ponadto nigdy nie wiesz, który produkt naprawdę działa, bo nie dajesz mu szansy się wykazać. Nie dowiesz się też, co cię zapycha, jeśli nieustannie włączasz nowe produkty do pielęgnacji i makijażu.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.

PODZIEL SIĘ: