Charakterystyka skóry naczynkowej

Charakterystyka skóry naczynkowej

Naczynka, które znajdują się pod skórą, u osób z normalną cerą są niewidoczne. Gdy masz cerę naczynkową, naczynka są bardziej widoczne. Dzieje się tak z kilku powodów. Są one większe i położone bardziej płytko pod skórą, ich ścianki są cienkie i mają tendencję do pękania. Skóra naczynkowa najczęściej pojawia się na nogach oraz na policzkach, a jej pielęgnacja jest skomplikowana.

Skóra naczynkowa.

Ten rodzaj cery może towarzyszyć zarówno cerze suchej, jak i tłustej, kiedy to pojawiają się po wyciskaniu zmian. Ta cera często łączy się z karnacją – mają ją osoby o jasnej skórze i rudych włosach. Cera naczynkowa jest bardzo wymagająca. Często konieczne jest zastosowanie specjalnej diety, która poprawi stan skóry i zmniejszy podrażnienie. Należy za wszelką cenę unikać wysokich temperatur (kąpiele), przypraw, alkoholu i zdenerwowania, gdyż te czynniki będą zwiększały widoczność naczynek. Nie należy myć skóry wysuszającym i powodującym podrażnienia mydłem w kostce. Kremy do cery naczynkowej będą uszczelniały naczynia.

TAGI: Naczynka, skomplikowana pielęgnacja, cera sucha, cera tłusta, unikanie wysokich temperatur, podrażnienia mydłem.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: