Zakażenie skórne

pielegnacja-skory-dojrzalej

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale cała powierzchnia naszego ciała jest usiana ściśle upakowanymi bakteriami. W przypadku uszkodzenia skóry, dochodzi do przedostania się bakterii i wirusów wgłąb naszego organizmu, dlatego pojawia się zakażenie. W przypadku zakażenia skóry bakteriami pojawiają się zmiany ropne, które wpływają niekorzystnie zarówno na stan rany, jak i na samopoczucie pacjenta ze względu na dużą bolesność.

Atak bakterii.

Im gorszy stan organizmu, tym większe pole do popisu mają bakterie. Gdy nasze ciało jest osłabione, wtedy dochodzi do słabej odpowiedzi immunologicznej na problem związany z zakażeniem. Mówiąc prostym językiem, zakażenie skóry goi się wtedy bardzo słabo. Do zakażenia skóry może dojść także nawet wtedy, gdy nie doszło do całkowitego przerwania jej powłok. Wystarczy nawet zadrapanie skóry, by dostały się do niej patogeny i spowodowały długo trwający stan zapalny. Zakażenie skóry może dotyczyć także mieszków włosowych. W takim przypadku rezultatem jest niezwykle bolesny czyrak.

TAGI: Uszkodzenie skóry, bakterie i wirusy, zakażenie skóry, osłabienie ciała, zadrapanie skóry,mieszki włosowe, bolesne czyraki.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Chroń skórę 2021