Trądzik dorosły

zadbana skóra

Niektóre osoby uważają, że trądzik mija po okresie dojrzewania, kiedy to stabilizuje się poziom hormonów we krwi. Okazuje się, że wiek powyżej dwudziestu pięciu lat nie oznacza wcale końca problemów z trądzikiem. Trądzik dorosły to częsta dolegliwość, której nie można wyleczyć za pomocą środków dla młodszych osób.

Przyczyny powstawania trądziku.

Jego przyczyną jest życie w ciągłym biegu, spożywanie żywności, która jest zanieczyszczona nawozami i pestycydami oraz przebywanie w zanieczyszczonym środowisku. W przypadku trądziku dorosłych może dojść do bardzo aktywnego wydzielania sebum, jednak skóra nie będzie błyszcząca. Dzieje się tak, gdyż pory skóry są zatkane warstwą nieoderwanego, martwego naskórka. Cera staje się wtedy bardzo chropowata, zmiany są bolesne, a ich wyciskanie jest bardzo niebezpieczne. Najlepiej udać się wtedy na oczyszczanie skóry do kosmetyczki. Leki antykoncepcyjne są często stosowane na poprawę stanu skóry, jednak ich zastosowanie powinno być dokładnie przemyślane i przedyskutowane z dermatologiem.

TAGI: Okres dojrzewania, trądzik dorosłych, zanieczyszczona żywność, wydzielanie sebum, chropowata cera, oczyszczanie skóry.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Chroń skórę 2021