Charakterystyka skóry dojrzałej

Cera dojrzała pojawia się z czasem i bardzo rzadko jest mile widziana, szczególnie u pań. Charakteryzuje się słabym odżywieniem, niewielką grubością skóry oraz szarym kolorytem. Jej stan pogarsza wiele zabiegów, takich jak na przykład opalanie lub palenie tytoniu. Stan skóry bardzo pogarsza się po menopauzie, co wskazuje na duży wpływ hormonów kobiecych na jej sprężystość.

Dobrane kremy.

Panie w pewnym wieku zaczynają narzekać na pojawiające się przebarwienia, które psują wygląd skóry i podkreślają zmarszczki. Skóra powinna być bardzo dokładnie oczyszczana każdego dnia wieczorem. To ważniejsze, niż stosowanie drogiego kremu. Nie należy używać bardzo tanich kremów, które mają dużo substancji chemicznych. O wiele lepiej sprawdzą się kremy bez parabenów i kompozycji zapachowej, które można kupić w aptekach. Ponieważ cera dojrzała jest zawsze za słabo nawilżona, wskazane jest stosowanie substancji, które zwiększą ilość wody związanej w tkankach. Taką substancją jest na przykład kwas hialuronowy lub kolagen.

TAGI: Dojrzała cera, odżywianie, palenie tytoniu, opalanie się, przebarwienia, dokładne oczyszczanie skóry,kremy bez parabenów.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Chroń skórę 2021