Ochrona skóry przed mrozem

Ochrona skóry przed mrozem

Skóra zimą staje się bardziej wrażliwa, ma tendencje do pojawiania się zmian naczynkowych, jest wysuszona. Ochrona skóry przed mrozem musi się wiązać przede wszystkim z używaniem kremów ochronnych. Jeśli skóra będzie chroniona w niewłaściwy sposób, mogą pojawić się poważne zmiany – takie jak nawet odmrożenia. Skórę chronimy poprzez wzmacnianie płaszcza lipidowego.

Tłuste kremy ochronne.

Nie wolno używać mydeł wysuszających skórę, a z zabiegami złuszczania skóry należy zaczekać aż do wiosny. Jeśli w pomieszczeniu, w którym często przebywamy, jest niska wilgotność, należy ją podwyższyć. Kremy do ochrony skóry są tłuste – mają za zadanie odizolować komórki położone głębiej od zagrożenia związanego z zimnym powietrzem, oraz wiatrem. Ochrona skóry przed mrozem musi być jeszcze mocniejsza, jeśli chodzi o skórę wokół oczu. Warto chronić ją także okularami przeciwsłonecznymi. W zimie nie wolno zapominać o rękawiczkach. Skóra dłoni jest cienka i nie ma podściółki tłuszczowej, dlatego należy je bardzo często natłuszczać różnymi kremami.

TAGI: Skóra zimą, ochrona przed mrozem, odmrożenia, płaszcz lipidowy,złuszczenie skóry, okulary przeciwsłoneczne, kremy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: