Krem nawilżający podstawą w pielęgnacji cery mieszanej! Dowiedz się więcej na temat swojej cery i zadbaj o jej kosmetykę

apostolos vamvouras z Unsplash
apostolos vamvouras z Unsplash

Cera mieszana sprawia swoim posiadaczkom niemało kłopotów – nadmierne błyszczenie, krosty i zaskórniki, a do tego w niektórych miejscach poczucie ściągania się skóry. To wszystko sprawia, że odczuwamy dyskomfort, a twarz wygląda niekorzystnie. Cera mieszana wymaga właściwej i wielotorowej pielęgnacji! W jej przypadku powierzchowne traktowanie nie ujdzie na sucho, a jedynie pogłębi problemy cery mieszanej. Już dziś odkryj sekret jej pielęgnacji.

Charakterystyka skóry mieszanej

Najprościej mówiąc cera mieszana to połączenie cery suchej i tłustej. Na twarzy możemy wyróżnić dwa obszary, które mają zupełnie odmienną charakterystykę:

  • Strefa T– jest to bardziej kłopotliwy obszar twarzy, obejmujący czoło, nos i brodę stąd też nazwa tego obszaru. Cera w tych miejscach jest tłusta, ma tendencję do błyszczenia, dość często pojawiają się na niej zaskórniki, krosty i wągry.
  • Strefa sucha – są to pozostałe partie twarzy, a więc policzki, okolice ust i skroni. Na tej części twarzy często odczuwamy ściąganie się skóry, pieczenie i naciągnięcie.

A więc cera mieszana stanowi połączenie dwóch, zupełnie odrębnych rodzajów skóry. Z tego też względu, jej pielęgnacja jest o wiele bardziej wymagająca od pozostałych.

Cera mieszana – pielęgnacja

Nie ulega wątpliwości, że cera mieszana wymaga wyjątkowej pielęgnacji – z jednej strony musi być dobrze oczyszczana, a z drugiej potrzebuje dogłębnego nawilżenia. Oto lista zabiegów i czynności skierowanych do posiadaczek cery mieszanej:

  • Oczyszczanie skóry – dwa razy dziennie – rano i wieczorem konieczne jest dokładne mycie skóry twarzy. Najlepiej sprawdzą się w tym celu delikatne kosmetyki przeznaczone do cery mieszanej. Nie mogą zawierać żadnych substancji wysuszających, natomiast muszą dobrze usuwać nadmiar sebum z kłopotliwej strefy T. Z domowych sposobów sprawdzi się świeżo wyciśnięty sok z cytryny, aplikuj go jednak jedynie na tłuste partie skóry.
  • Zanim zastosujesz odpowiedni krem, dobrze jest zastosować tonik, który przywróci właściwe pH skóry, a ponadto ułatwi wchłanianie się kremu.
  • Kolejnym krokiem w pielęgnacji cery mieszanej powinno być zastosowanie kremu nawilżającego. Tak naprawdę jest to najważniejszy element pielęgnacyjny. Dobrego nawilżenia wymagają nie tylko suche partie twarzy, ale także tłuste. Jeśli skóra nie będzie odpowiednio nawilżona, gruczoły łojowe zwiększą swoją wydajność i na skórze będzie pojawiać się jeszcze większa ilość niedoskonałości. Dobrym rozwiązaniem jest krem nawilżający do cery mieszanej marki Garnier, który ma działanie wielofunkcyjne. Po pierwsze dobrze nawilża skórę, po drugie matuje błyszczące obszary skóry, a dodatkowo przyjemnie odświeża i ma lekką, nieobciążającą formułę. Pamiętaj, aby krem nawilżający stosować zarówno rano, jak i wieczorem.
  • Nieodzownym elementem pielęgnacji cery mieszanej, jest także peeling złuszczający. Pomoże pozbyć się martwego naskórka i zniweluje pojawianie się niedoskonałości. Wykonuj go co najmniej raz w tygodniu w problematycznej strefie T, natomiast na pozostałej części twarzy sprawdzi się mniej inwazyjny peeling enzymatyczny.

Makijaż dla cery mieszanej

W przypadku cery mieszanej makijaż również powinien stanowić formę pielęgnacji. Nie sprawdzą się ciężkie podkłady o gęstej konsystencji. Przy makijażu cery mieszanej najlepiej wybrać podkłady o nawilżającej formule, które nie będą zatykać porów. Jeśli chcesz zatuszować niedoskonałości, świetnie sprawdzi się korektor, który zaaplikujesz punktowo, natomiast na kłopotliwą strefę T wybierz sypki, kryjący puder mineralny.

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: