Jak zmniejszyć ryzyko powstawania zmarszczek?

Jak zmniejszyć ryzyko powstawania zmarszczek?

Każda kobieta pragnie jak najdłużej cieszyć się zdrową, młodą skórą. Niestety, w miarę upływu czasu spada synteza kolagenu, czyli podstawowego białka budulcowego skóry. Jego niedobór przyczynia się do spadku elastyczności cery i powstawania pierwszych bruzd. Jak zmniejszyć ryzyko powstawania zmarszczek?

Chroń skórę przed słońcem

Niestety, promienie UV nie tylko sprawiają, że nasza skóra zyskuje brązowy odcień, ale też przyczyniają się do jej fotostarzenia. Pod wpływem opalania, czy to naturalnego, czy to na solarium, w skórze powstają wolne rodniki, które uszkadzają różne struktury w obrębie komórek. Kobiety, które wylegują się na słońcu, wyglądają na starsze, niż są w rzeczywistości. Z kolei panie, które nie są miłośniczkami opalenizny i stosują kremy z filtrem SPF 50 dłużej zachowują młody wygląd.

Jedz dużo owoców i warzyw

Owoce i warzywa stanowią bogate źródło antyoksydantów, czyli substancji zwalczających wolne rodniki, które odpowiadają za przedwczesne starzenie się skóry. Ponadto wiele owoców i niektóre warzywa dostarczają organizmowi witaminy C, która odgrywa kluczową rolę w syntezie kolagenu. Jej obecność jest konieczna do powstania tego białka.

Wykonuj regularny peeling

Staraj się regularnie usuwać martwe komórki naskórka. W ten sposób stymulujesz metabolizm skóry. Ponadto masaż twarzy granulkami przyczynia się do poprawy ukrwienia w obrębie skóry. W rezultacie zostaje ona lepiej zaopatrzona w substancje odżywcze, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Spraw sobie szczoteczkę soniczną

Jej cena może wydawać się zaporowa. Wiele osób może też uznać ją za zbędny gadżet. Jednak szczoteczka soniczna dzięki drganiom stymuluje głębsze warstwy skóry do regeneracji. Regularne mycie twarzy taką szczoteczką nie tylko spowolni powstawanie zmarszczek, ale też zapobiegnie powstawaniu zaskórników i pryszczy.

Używaj lekkich kosmetyków do makijażu

Odradzamy eksperymentowanie z ciężkimi, kryjącymi podkładami oraz korektorami. Z jednej strony cudownie wyrównują koloryt i strukturę skóry, z drugiej dość mocno ją obciążają i wysuszają. Kobiety, które na co dzień noszą ciężkie makijaże sceniczne, starzeją się nieco szybciej.

Pij dużo wody

Wiele osób woli nawilżać skórę kremami, niż zadbać o picie minimum 1,5 litra wody dziennie. W rezultacie cera wielu kobiet jest przesuszona, choć używają one drogich kosmetyków pielęgnacyjnych. Wynika to z faktu, że zawarte w nich humektanty, w tym kwas hialuronowy nie mają w organizmie wody, którą mogłyby związać w skórze i tym samym poprawić jej nawilżenie.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.

PODZIEL SIĘ: