Pielęgnacja skóry wrażliwej na dotyk

Pielęgnacja skóry wrażliwej na dotyk

Spośród wszystkich rodzajów skóry, najbardziej kłopotliwa jest pielęgnacja skóry wrażliwej na dotyk, szorstkie ubrania i pogodę. Tego typu cera wymaga jeszcze dokładniejszej pielęgnacji niż skóra atopowa lub naczynkowa, a często łączy w sobie wszystkie minusy różnych rodzajów cery. Pielęgnacja polega na silnym natłuszczaniu skóry zarówno na twarzy, jak i na całym ciele.

Kosmetyki do cery wrażliwej.

Idealnie sprawdzają się środki wlewane do wanny w formie płynnej, podobne do tych, które używa się w AZS. Nie należy ich wycierać, lecz jedynie delikatnie osuszyć ciało i poczekać, aż balsam się wchłonie. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy, konieczne jest używanie kosmetyków stworzonych specjalnie do cery wrażliwej. Wiele pań odczuwa dyskomfort w rejonie dłoni, dlatego stosują duże ilości kremów do rąk. Warto używać kremów typu maska, które mają większą gęstość i dłużej pozostają na naszej skórze. Nie należy za to eksperymentować z nowymi kosmetykami, gdyż wtedy ryzyko powstania reakcji alergicznej jest o wiele większe.

TAGI: Skóra wrażliwa, dokładna pielęgnacja skóry, środki do kąpieli, kremy, reakcje alergiczne.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: