Czerniak profilaktyka

Czerniak profilaktyka

Czerniak to bardzo groźny nowotwór skóry. Jego leczenie jest skomplikowane, dlatego też należy zwracać dużą uwagę na wszelkiego rodzaju nowe znamiona, które pojawiają się na skórze. Nie wolno zapominać także o kontroli starych znamion, które w ostatnim czasie zmieniły kształt i kolor.

Niepokojące objawy.

Do niepokojących objawów należy zmiana kształtu znamienia, pojawienie się świądu lub pieczenia lub rozlanie się koloru na większy obszar skóry. Gdy nowa zmiana ma nieregularny kształt i nie do końca określone granice lub gdy pojawia się nadżerka, może świadczyć to o rozwoju czerniaka. W takim przypadku konieczne jest odwiedzenie dermatologa. Gdy mamy na skórze wiele znamion o charakterze przypominającym czerniaka, konieczne jest ograniczenie opalania. To samo tyczy się blondynów z jasną karnacją, którzy są naturalnie pozbawieni odpowiedniej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Jeśli wychodzenie na słońce jest konieczne, należy używać kremów z bardzo wysokim filtrem – najlepiej plus pięćdziesiąt UVA i UVB.

TAGI: Nowotwór skóry, zmiana kształtu i koloru, świąd, nadżerka, dermatolog, ograniczenie opalania, jasna karnacja.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: