Pielęgnacja dłoni jesienią i zimą – praktyczny poradnik

Damir Spanic z Unsplash
Damir Spanic z Unsplash

Nie jest tajemnicą, że zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nie chodzi tu jednak jedynie o perfekcyjny manicure. Ważne jest to, jak dbamy o dłonie każdego dnia. Nawilżanie i zabiegi pielęgnacyjne sprawiają, że dłonie są nawilżone, a skóra wygląda młodo i jest sprężysta. Jak zadbać o dłonie jesienią i zimą? Podpowiadamy. 

Dłonie – wizytówka każdej kobiety!

Wypielęgnowana skóra na dłoniach jest widoczna na pierwszy rzut oka. Zupełnie tak samo jak zaniedbane dłonie, obgryzione paznokcie i narastające skórki. Wszystko to sprawia, że nasze dłonie mogą albo wyglądać świetnie, albo wręcz przeciwnie – odstraszać. Właściwa pielęgnacja może poprawiać naszą pewność siebie. Jesień i zima to szczególny czas dla skóry, również tej na dłoniach. Przez wiatr, mróz czy śnieg szybko może ona stać się przesuszona i nieatrakcyjna. Na szczęście jest kilka sposób na to, by jesienią i zimą cieszyć się piękną, wypielęgnowaną skórą na dłoniach każdego dnia. Oto proste patenty, które pomogą zniwelować suche skórki, szorstkość i utrzymać skórę dłoni w nienagannej kondycji przez cały okres jesienno-zimowy.

Zapobiegaj!

By mieć piękne dłonie jesienią i zimą wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Zimą bardzo ważne jest, by nosić rękawiczki. Niska temperatura sprawia nie tylko, że jest nam zimno, ale również wpływa negatywnie na kondycję naszej skóry, która pęka i wysusza się.

Podobne efekty mogą pojawiać się, gdy używamy silnych detergentów podczas sprzątania domu. Wówczas również bardzo ważne jest, by nosić rękawiczki. Oddzielamy dzięki temu niebezpieczną substancję od skóry naszych rąk, co sprawia, że nie są one narażone na przesuszenie i podrażnienia.

Właściwa pielęgnacja

Raz lub dwa razy w tygodniu warto złuszczać naskórek. Pamiętajmy jednak, że skóra dłoni jest bardzo cienka i delikatna, dlatego do tego rodzaju zabiegów warto używać jedynie kosmetyków, które są do tego przeznaczone. Peeling do ciała, szczególnie ten gruboziarnisty może powodować uszkodzenia i podrażnienia.

Nawet proste czynności mogą powodować pojawianie się podrażnień. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że kosmetyki codziennej pielęgnacji, takie jak mydło również mogą powodować podrażnienia. Jeśli mydło zawiera zbyt dużo chemicznych substancji również może być szkodliwe dla naszej delikatnej skóry. Warto więc wybierać te najbardziej naturalne.

Jak radzić sobie z odmrożeniami?

Dłonie często nie są osłonięte przed mroźnym powietrzem, co powoduje, że mogą pojawiać się odmrożenia. Te występujące na dłoniach to najczęstsze odmrożenia ciała. Pierwszym ich objawem jest zaczerwienienie. Kolejne to ból, swędzenie i wrażenie puchnięcia.

Skóra przemarznięta jest podatna na uszkodzenia. Dłonie należy ogrzewać stopniowo. Pod żadnym pozorem nie należy wkładać ich od razu do gorącej wody.

Jesienią i zimą ważna jest nie tylko pielęgnacja skóry, ale również makijaż. Sprawdź nasze porady: makijaż twarzy krok po kroku, krok po kroku makijaż.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: