Łuszczyca na głowie

Łuszczyca na głowie

Łuszczyca pojawia się zarówno na skórze, która jest nieowłosiona, jak i na głowie. Łuszczyca skóry głowy jest trudna do rozpoznania, gdyż przy niewielkim nasileniu zmian może być pomylona ze zwykłym, suchym łupieżem. Jej leczenie jest o wiele trudniejsze niż zwykłej łuszczycy, gdyż skórę owłosioną pielęgnuje się trudniej. Skóra objęta łuszczycą tego typu znajduje się powyżej cebulek włosowych, dlatego tej formie łuszczycy nie towarzyszy wypadanie włosów.

Objawy łuszczycy.

Taka łuszczyca ma objawy, które bardzo przypominają łupież. Powoduje swędzenie i konieczność ciągłego drapania głowy, co z kolei prowadzi do wtórnych zakażeń. Jeśli pacjentowi z tą formą łuszczycy wypadają włosy, spowodowane jest to właśnie nadmiernym drapaniem się po głowie. Zmiany łuszczycowe są wyczuwalne pod palcami, w przeciwieństwie do łupieżu. Łuski skupiają się w pewnych miejscach i nawarstwiają w coraz większe stosy. Łuszczyca skóry głowy ma wiele przyczyn, podobnie jak wszystkie inne formy łuszczyc, które dotykają człowieka.

TAGI: Łuszczyca skóry głowy, suchy łupież, wypadanie włosów, swędzenie, przyczyny łuszczycy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: