Łuszczyca – leczenie

Łuszczyca – leczenie

Łuszczyca należy do chorób, których leczenie jest skomplikowane i wymaga długotrwałej terapii. Nie można ustalić jednoznacznego leczenia łuszczycy dla wszystkich pacjentów – każdy z nich wymaga indywidualnej terapii. Choroba ma napadowy przebieg, dlatego leczenie polega także na wydłużaniu odstępów, pomiędzy jednym i drugim epizodem. Leczenie łuszczycy dzieli się na dwie fazy – ścieranie martwego naskórka, a następnie stosowanie leków, które powodują poprawę stanu skóry i rzeczywiste wyleczenie choroby.

Leki doustne.

W przypadku stosowania leków doustnych, korzystne działanie przynoszą związki pochodne witaminy A. Poprawia ona stan skóry. Wielu lekarzy podaje swoim pacjentom leki, które mają działanie przeciwnowotworowe – takie jak metotreksat. Powodują one zahamowanie podziałów komórkowych w naskórku. Podobne działanie mają środki, które zmniejszają odczyn zapalny skóry – należą do nich kortykosteroidy. Na zewnątrz stosuje się pochodne kwasu salicylowego, mocznika i stężone roztwory witamin, które mają silne działanie.

TAGI: Łuszczyca, leki doustne, długotrwała terapia, pochodne witaminy A, metotreksat, podziały komórkowe, kwas salicylowy.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: