Charakterystyka skóry mieszanej

Skóra mieszana to najbardziej kłopotliwy w pielęgnacji rodzaj cery. Skóra tego typu ma problemy zarówno z nawilżeniem i nadmiernym łuszczeniem (na policzkach) jak i z dużym wydzielaniem sebum w strefie T. Ta strefa obejmuje czoło, linię nosa oraz dolną szczękę. Skóra mieszana występuje najczęściej u osób, które przez długi czas miały problem ze zmianami trądzikowymi.

Kremy na policzki.

Jeśli podczas jej pielęgnacji skupimy się wyłącznie na okolicach tłustych, wtedy policzki będą jeszcze bardziej przesuszone. Na co dzień należy uważać podczas wychodzenia na dwór, gdy jest mroźno i wieje wiatr. W takiej sytuacji trzeba na policzki stosować dobry krem, który nie powinien się jednak dostać na resztę cery. Nie wskazane jest używanie toników z alkoholem, gdyż mogą podrażnić jeden i drugi rejon skóry. Cerę tego rodzaju powinno się zdiagnozować u kosmetyczki, która następnie pomoże odpowiednio dobrać kosmetyki do cery. Trzeba też używać wody dobrej jakości, gdyż twarda woda powoduje wiele podrażnień w rejonie suchej skóry.

TAGI: Skóra mieszana, nawilżanie, nadmierne łuszczenie, wydzielanie sebum, zmiany trądzikowe, mróz, wiatr, kremy, toniki.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Chroń skórę 2021