Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy to nieodłączny towarzysz okresu dojrzewania – pojawia się u większości młodych osób, powodując szpecące zmiany. Jego mechanizm powstawania jest dość skomplikowany. Pod wpływem męskich hormonów (u obydwu płci), pojawia się nadmierne wydzielanie sebum.

Złuszczenie naskórka.

Jednocześnie występują problemy z nadmiernym złuszczaniem naskórka. Jeśli naskórek nie zostanie oddzielony od żywej skóry, będzie zasklepiał ujścia gruczołów łojowych. Sebum nie znajduje wtedy ujścia na zewnątrz i pojawia się problem. Bakterie nadmiernie się rozwijają, przez co pryszcz staje się bolesny i pełny ropy. Osoba czuje dolegliwości bólowe, gdyż w środku panuje duże ciśnienie. Z tego powodu nastolatki chętnie wyciskają pryszcze, powodując pogorszenie się stanu zdrowia. Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, za pomocą środków, które pozwalają na delikatne złuszczanie warstwy rogowej skóry. Nie wolno używać natomiast preparatów z dodatkiem alkoholu, który silnie wysusza skórę i jeszcze bardziej zwiększa problem.

TAGI: Trądzik młodzieńczy, okres dojrzewania, męskie hormony, warstwa rogowa, bakterie, pryszcze.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: