Odpowiednia ochrona skóry przed słońcem

ochrona-skory

Pogoda coraz bardziej nas rozpieszcza, więc coraz chętniej wystawiamy skórę na słońce. Jak chronić się przed szkodliwym promieniowaniem i jednocześnie nie narażać na szkodliwe działanie kremów?

Promienie słoneczne – zdrowe i niebezpieczne zarazem

O tym, że przebywanie na słońcu ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, wiemy chyba wszyscy. Oprócz tego, że docierające do nas promienie pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, słońce działa bakteriobójczo oraz dezynfekująco, a także pełni znaczącą rolę w procesie wzrostu organizmu oraz zapobieganiu krzywicy. Jednakże nie jest dla nikogo tajemnicą, że nadmierna ilość słońca szkodzi i może okazać się dla nas niezwykle niebezpieczna. Dlatego ważne jest, aby zapewniać naszej skórze odpowiednią, naturalną ochronę.

ochrona-skory

Filtry chemiczne a mineralne

Wielokrotnie dzieje się tak, że chcąc ochronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, narażamy się na inne niebezpieczeństwo, jakim jest stosowanie szkodliwych preparatów dostępnych powszechnie w sklepach, które zawierają bardzo niezdrowe filtry chemiczne, a więc niebezpieczne syntetyczne związki przenikające do naszego krwiobiegu. Zamiast nich warto postawić na bezpieczną, naturalną ochronę w postaci filtrów mineralnych o wysokim faktorze, które, w przeciwieństwie do filtrów chemicznych, nie wnikają w głąb skóry, lecz na jej powierzchni tworzą bezpieczną barierę odbijającą promieniowanie. W ofercie sklepów dostępne są kremy oparte wyłącznie na filtrach mineralnych lub takie, które zawierają w sobie zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj filtrów.

Autor: Natalia Wieteska

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Chroń skórę 2021