Co robić, gdy skóra schodzi?

Co robić, gdy skóra schodzi?

Łuszczenie się skóry jest objawem nadmiernego przesuszenia skóry, bądź zbyt szybkiego przebiegu podziałów komórkowych. Skóra skłonna do łuszczenia się nie wygląda korzystnie – ma charakterystyczne, białe lub przezroczyste łuski rogowe, które sypią się. Podobny stan zachodzi na skórze głowy, gdy chorujemy na łupież. Łuszczenie się skóry wymaga leczenia, gdyż w przeciwnym wypadku nasza skóra stanie się jeszcze bardziej osłabiona.

 

Konieczne nawilżanie skóry.

Po pierwsze, konieczne jest zastosowanie emolientów, które nawilżają skórę. Dzięki nim ze skóry nie będzie uciekać naturalne nawilżenie, tak potrzebne do prawidłowego funkcjonowania skóry. Natłuszczenie jest również konieczne, gdyż zabezpiecza naskórek przed wpływem niekorzystnych substancji chemicznych oraz alergenów. Gdy zaczniemy intensywnie dbać o skórę, jej stan poprawi się w krótkim czasie. Pozwoli to na zachowanie idealnego wyglądu cery. Nie należy stosować natomiast preparatów, które zawierają sztuczne kompozycje zapachowe, oraz wszelkiego rodzaju konserwanty.
TAGI: Łuszczenie się skóry, przesuszenie skóry, łupież, leczenie,emolienty, naturalne nawilżenie, wygląd cery.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: