Glinki – właściwości przeciwtrądzikowe

Glinki – właściwości przeciwtrądzikowe

Osoby, które borykają się z nadmierną produkcją łoju, często sięgają po drogeryjne specyfiki do cery tłustej. Wciąż nie docenia się roli naturalnych glinek. Jaki drzemie w nich potencjał?

Wady drogeryjnych specyfików antytrądzikowych

Gotowe preparaty przeciwtrądzikowe często zawierają alkohol, który wysusza skórę i tym samym pobudza gruczoły łojowe do wzmożonej pracy. W rezultacie osiągamy efekt odwrotny do zamierzonego. Warto pamiętać, iż odpowiednio dobrana glinka potrafi zdziałać cuda.

Pozyskiwanie glinki

Glinki wydobywa się z głębokich pokładów ziemi. Choć wyglądają niepozornie, wykazują właściwości przeciwzmarszczkowe i lecznicze. Zielona glinka zwalcza wypryski, które towarzyszą trądzikowi, podczas gdy czerwona uspokaja naczynka.

Obróbka glinki

Glinki, która wydobywa się z ziemi, mają postać twardego kamienia. Susząc je na słońcu, przeprowadzamy wstępną obróbkę surowca. Zanim glinka trafi do dystrybucji, musi zostać oczyszczona, wysterylizowana i rozdrobniona. Pochodzenie „proszku” można ustalić, kierując się jego kolorem. Glinki zawdzięczają swoją popularność właściwościom leczniczym i upiększającym.

Glinki w pielęgnacji cery trądzikowej

W związku z tym, iż glinki wykazują aktywność oczyszczającą i przeciwbakteryjną, są zalecane osobom, które zmagają się z trądzikiem. Jednocześnie niepozorne proszki regulują wydzielanie sebum i zmniejszają widoczność porów. Udowodniono, że składniki zawarte w glince przyśpieszają procesy gojenia. Tę właściwość docenią osoby, które borykają się z ropnymi wypryskami. Warto pamiętać, iż substancje mineralne wzmacniają skórę.

Osoby, które obawiają się, że glinka może wysuszyć ich skórę, mogą zmieszać ją z ulubionym olejem np. słonecznikowym. W sytuacji, gdy chcemy wysuszyć pryszcze, przygotowujemy papkę z proszku i wody źródlanej. Następnie zmywamy ją po 10 minutach i cieszymy się zdrowszą skórą.

*Treści zawarte na serwisie czystaskora.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu czystaskora.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: